Інститут прикладних гуманітарних досліджень

Інститут прикладних гуманітарних досліджень​

Amicus curiae

Дана платформа має призначення подібне до призначення правового інституту – Amicus curiae ( лат. — друг суду), та спрямована на надання сприяння суду, пропонуючи увазі суду інформацію, що має відношення до справи, при тому, що зазначена особа не є стороною у справі і не залучається до участі в справі його безпосередніми учасниками, але в даному випадку платформа має на меті допомоги суду у розумінні Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, обміну досвідом їх застосування, власних напрацювань та поглядів . Інститут планує надавати власну методичну допомогу під час адміністрування даної платформи.

Платформа включає в себе такі розділи:

  1. Новини (поточна інформація щодо найважливіших рішень ЄСПЛ та національних судів);
  2. Аналітичні матеріали Інституту  за тематикою застосування практики ЄСПЛ;
  3. Переклади матеріалів ЄСПЛ;
  4. Правові позиції провідних рішень ЄСПЛ;
  5. “Форма зворотнього зв’язку ” (поки що це у форматі запитання -відповідь, у майбутньому буде більш інтерактивна форма – дискусійна платформа).

Платформа сайту ГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень”Amicus curiae розроблена в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у цій публікації/інфографіці/відео/зображення тощо є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).