Якою має бути візія розвитку України?
Ця теза була центральним ядром вже сьомої щорічної конференції аналітичних центрів, організованій Міжнародний фонд “Відродження” за підтримки Embassy of Sweden in Kyiv.
Також не менш важливими питання для обговорень на цьогорічній конференції були питання того чи мають інтелектуали вплив на суспільну думку? Яка їх роль у розробці візії країни: автори, натхненники чи критики? Чи готові аналітичні центри працювати в нових політичних умовах? Як переформатувати спілкування/аналітичні продукти, щоб зацікавити владу? Як владі та аналітичним центрам спільно працювати над важливими питаннями державної політики? Чи може державне замовлення досліджень стати такою процедурою?
Захід відбувся в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», що реалізується Міжнародним фондом «Відродження» у партнерстві з Фондом аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA). Метою Ініціативи є покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі, прозорості та рівня довіри до аналітичних центрів.
Декілька ключових тез спікерів:
– Роль та місце інтелектуалів в розвитку держав є важливою темою, до якої звертаються по всьому світові. Якщо раніше уряди постійно залучали у свою роботу інтелектуалів і будували місток між можновладцями та аналітичним середовищем, наразі, на жаль, така практика стає менш популярною.
– Постать інтелектуала в суспільстві є досі новою. Інтелектуалом можна вважати людину, яка спроможна вийти за межі свого его та апелювати до фактів, не послуговуючись такими химерними поняттями як вища істина.
– В Україні з 2012 року з’явилось багато нових аналітичних центрів, проте країні й досі бракує цілісної довгострокової візії розвитку держави.
– Україні для розвитку інтелектуального середовища слід модернізувати шкільну та вищу освіту.
– Нагальною є потреба вивести академічні дослідження на новий професійний рівень, адже сама аналітика здатна сформувати доказову базу для розвитку дискурсів.
Представник Інституту відвідав цей грандіозний захід, що допомогло поглибити та розширити спілкування між Інститутом та іншими аналітичними центрами.
Більш детальну інформацію про захід можна переглянути на сайті МФ “Відродження” за посиланням: https://www.irf.ua/yak-buty-intelektualam-v-novyh-politychnyh-umovah-7-a-konferencziya-analitychnyh-czentriv/