Інститут прикладних гуманітарних досліджень

Інститут прикладних гуманітарних досліджень​

Захист прав людини. Протидія дискримінації та забезпечення гендерної рівності.

Питання захисту прав та свобод людини і громадянина на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав світової співдружності. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод особи, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому.

Також права людини це те питання, яке безпосередньо повязане з кожною людиною в світі. Адже як зазначила свого часу Елеонора Рузвельт – дружина Президента США Д.Рузвельта, представниця США в ООН, одна з розробників Загальної декларації прав людини: “Де починаються права людини? З дуже невеликих місць, зовсім близько від дому. Ці місця такі маленькі, що їх не знайти на жодній мапі світу. Але кожне таке місце – цілий світ для окремо взятої людини. Це квартал, в якому він живе, це його школа або коледж, це завод, ферма або офіс, де він працює … Поки ці права не наповняться сенсом(змістом) там, вони будуть мало значити де-небудь ще. Без узгоджених дій громадян, спрямованих на захист прав людини у себе на вулиці, нам нема чого чекати поліпшення в світі в цілому”.

В свою чергу права людини базуються на основному принципі – принципі рівності.

Адже як визначено статтею 1 Загальної декларації з прав людини , всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах.

Принцип рівності та недискримінації є основою розвитку будь-якого суспільства та особистості.

Тому дослідження проблематики прав людини, недискримінації та рівності людей були, є та будуть одними з головних питань діяльності Інституту.

Інститутом за роки діяльності проведено багато досліджень на дану тему, ознайомитися з якими можна у розділі Публікації та аналітичні матеріали.